BARKOD YAZICILAR VE SARF MALZEMELERİ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BARKOD CİHAZLAR


 
Barkod yazıcı cihazlar, Market terazileri ve etiket basabilen endüstriyel terazilerde kullanılan baskısız termal, wellum, kuşe, kromolüx rulo etiketler ve tabaka lazer etiketlerini üreten firmamız, konusunda uzman kadrosu ve tamamı sıfır makinelardan oluşan makine parkuru ile bu cihazlarda kullanılan her türlü etiketi stoklarında hazır bulundurmaktadır.
Her biri bir servwt değerinde olan barkod yazıcı cihazlarının en büyük düşmanı kağıt tozu ve bozuk alt taşıyıcıdır. Flatbed makinelarda üretilen kesimi ve dilimlemesi bozuk standartı belli olmayan etiketler kullanılacağı cihazların baskı kafası ömrünü yarı yarıya azaltmaktadır.
Bunun önemini bilen firmamız, Dünya nın en iyi üreticilerinden temin ettiği etiketik hammeddelerle Rotary sistem çalışan tamamı sıfır ful rotary sistemiyle çalışan etiket makinelarında elmas bıçaklarla kesimi ve dilimlemesi yapılan standart etiketler üretmektedir. Böylelikle cihazınızın baskı kafasının ömrünü son sınırına kadar kullanmanıza olanak sağlamktadır.
Aşağıdaki tabloda kullanım alanınıza göre size en uygun malzeme tesbitini yapabilirsiniz.

Vellum
Pütürlü bir zemine sahip olup yüzeyi mat olduğu için ribbon baskıyı daha net almış gibi görünür, üst yüzeyinde çukurluklar vardır. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Kuşe
Vellum’a göre üst yüzeyi parlaktır. Yüzeyi mat ve parlak olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Üzerinde çukurluk yoktur ve üst yüzeyi vellum’a göre daha düzgündür. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Farma
İnce ve düşük gramajlı kuşe özelliğini taşır. İnce olması nedeniyle flexible özelliği vardır. Ciklet etiketlerinde ve ilaç endüstrisinde kullanılır. Ribbon baskıya uyumludur.

Chromolux
Üst yüzeyi çok parlak olan ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Thermal Transfer
Yüzeyi mat ve pürüzsüz olup ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Opak Polietilen
Esnek bir malzemedir. Akış yönünde yırtılır; diğer yönde esner. Sudan ve nemden etkilenmezler, genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanım alanı vardır. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Opak Polipropilen

Sert bir malzemedir esnemez ve kolay, kolay yırtılmaz ısıya ve güneşe dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmezler, genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanım alanı vardır. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Şeffaf Polietilen

Yüzeyi şeffaf olup, esnek bir malzemedir. Akış yönünde yırtılır; diğer yönde esner. Sudan ve nemden etkilenmezler, genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanım alanı vardır. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Şeffaf Polipropilen

Yüzeyi şeffaf olup, sert bir malzemedir esnemez ve kolay, kolay yırtılmaz ısıya ve güneşe dayanıklıdır. Sudan ve nemden etkilenmezler, genellikle kozmetik ve kimya sektöründe kullanım alanı vardır. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Data PE

Etiketin yapışkanı özel üretim olup deniz suyunda bile bir(1) ay çözülmeme garantisi olan, yüzeyi mat ve pürüzsüz sert bir malzemedir. esnemez ve kolay, kolay yırtılmaz ısıya ve güneşe dayanıklıdır. Euro palet, kimyevi varil üzerinde ağırlıklı kullanım alanları vardır. Sudan ve nemden etkilenmezler. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir. Etiketin yapışkanı özel üretim olup deniz suyunda bile bir(1) ay çözülmeme garantisi olan, yüzeyi mat ve pürüzsüz sert bir malzemedir. esnemez ve kolay, kolay yırtılmaz ısıya ve güneşe dayanıklıdır. Euro palet, kimyevi varil üzerinde ağırlıklı kullanım alanları vardır. Sudan ve nemden etkilenmezler. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Slwmat

Sıcak ve soğuğa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi gri renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Genellikle demirbaş etiketleri için kullanılır. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Whitemat

Sıcağa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi beyaz renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Genellikle demirbaş, kuyumcu ve beyaz eşya üreticilerinin tercih ettiği bir etiket hammaddesidir. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Glosswhite

Soğuğa dayanıklı, yapışkanı özel, hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi beyaz renkte olup yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Genellikle demirbaş, beyaz eşya üreticilerinin tercih ettiği bir etiket hammaddesidir. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.
Flouresant Kağıtlar (Turuncu, yeşil, sarı, kırmızı vs.)
Üst yüzeyi fosforlu boya ile boyanmış, yüzeyi mat ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Thermal Transfer Karton

Yapışkan özelliği olmayıp üst yüzeyi parlak veya mat olan ve çeşitli gramajlarda bulunan etiket türevidir. Genellikle tekstil sektöründe kullanılan bir etiket hammaddesidir. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Gold Kuşe Kağıtlar

Üst yüzeyi altın yaldız boya ile boyanmış, yüzeyi parlak ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Genellikle alkollü içecekler sektöründe kullanılan bir etiket hammaddesidir.

Metalize Kuşe Kağıtlar (Üst Yüzeyi Metalize Kağıt)

Üst yüzeyi metalik gri boya ile boyanmış, yüzeyi parlak ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Genellikle alkollü içecekler sektöründe kullanılan bir etiket hammaddesidir.

Metalize Kuşe Kağıtlar (Yapışkan Yüzeyi Metalize Kağıt)

Yapışkanlı yüzeyi metalik gri ile boyanmış, yüzeyi mat ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Genellikle tekstil sektöründe kartela etiketi olarak kullanım alanı vardır. Ribbon baskıya uyumlu etiket hammaddesidir.

Metalize Plastik Kağıtlar

Üst yüzeyi metalik gri ve altın yaldız boya ile boyanmış, yüzeyi parlak ve yırtmayan bir etiket hammaddesidir. Genellikle sanayi etiketlerinde kullanılan bir etiket hammaddesidir.

Güvenlik Etiketi (Kırılgan Etiket)

Çok özel bir etiket hammaddesi olup yapıştığı yüzeyden çıkarılmaya çalışıldığında küçük parçalar halinde dağılan veya etiket üst yüzeyi yırtılmadan çıkan fakat alt yapışkan yüzeyine yapılan baskının yapıştığı yerde kalan ( VOID ) güvenlik etiketidir. Genellikle bilgisayar kasaları ve teknik amaçlı tamir edilen ürünleri garantileri amaçlı kullanılan bir etiket hammadesidir.
 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

 

 
WAX
TR-WAX : Wax Ribon, TR-WAX standart etiket baskılarına uygun genel amaçlı bir ribondur. Normal Termal Transfer Kağıtlarda ve Flat-Head yazıcılarda uyum sağlar. Ayrıca bazı sentetikler üzerinde baskı da mümkündür.TR-WAX barkod çubuklarında, çok küçük yazılarda, büyük karakterlerde ve logolarda mükemmel baskı kalitesi elde edilmesini sağlar. Baskı mürekkebi 69°C ye kadar dayanıklıdır. TR-WAX bütün TR ribonlarında olduğu gibi Anti-statik özelliğe sahiptir ve formülündeki özel yapısıyla kafayı koruyucu etkisi vardır.

WRE
TR-WRE : Wax Resin Ribon, TR-WRE çok yönlülüğü sayesinde birçok uygulamada kullanılabilir ; TR-WRE formülü vellum, kuşe kağıt ve bazı sentetikler gibi pek çok çeşit materyal üzerinde Flat-Head yazıcılarda baskı sağlar. TR-WRE, standart etiket baskısı yanı sıra özellikle güçlü mekanik dayanıklılık gerektiren baskılar için tasarlanmıştır. Birçok baskı malzemesi için uygun, üstün performans sağlayan genel amaçlı bir ribondur. TR-WRE, her tip barkodda, dikey ve yatay barkod çubuklarında, çok küçük yazılarda, büyük karakterlerde ve logolarda mükemmel baskı kalitesi sağlar. TR-WAX ‘la karşılaştırılırsa yağ, toz, gibi leke bırakan maddelere daha dayanıklıdır. Baskı mürekkebi 85°C`ye kadar dayanıklıdır. TR-WRE bütün TR ribonlarında olduğu gibi Anti-statik özelliğe sahiptir ve formülündeki özel yapısıyla kafayı koruyucu etkisi vardır.

RES
TR-RES : Resin Ribon, TR-RES sentetik kağıt ,pvc, gibi yüzeylere mükemmel baskı alınmasını sağlar. Bu baskı lekeye, yağa, kimyasallara, ışığa, suya, toza, ısıya karşı diğer TR ribon çeşitlerinden daha dayanıklıdır. Flat kafalarda, mekanik dayanıklılık gerektiren uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. TR-RES, her tip barkodda, çok küçük yazılarda, büyük karakterlerde ve logolarda mükemmel baskı kalitesi sağlar. Baskı mürekkebi 110°C`ye kadar dayanıklıdır. TR-RES bütün TR ribonlarında olduğu gibi Anti-statik özelliğe sahiptir ve formülündeki özel yapısıyla kafayı koruyucu etkisi vardır.

WRN

TR-WRN : Wax Resin Near Edge Ribon, TR-WRN formülü vellum, kuşe kağıt ve bazı sentetikler, parlak kağıtlar gibi pek çok çeşit materyal üzerinde Near Edge yazıcılarda baskı sağlar. TR-WRN, standart etiket baskısı yanı sıra birçok baskı malzemesi için uygun, üstün performans sağlayan genel amaçlı bir ribondur. TR-WRN, her tip barkodda, dikey ve yatay barkod çubuklarında, çok küçük yazılarda, büyük karakterlerde ve logolarda mükemmel baskı kalitesi sağlar. Baskı mürekkebi 65°C`ye kadar dayanıklıdır. TR-WRN bütün TR ribonlarında olduğu gibi Anti-statik özelliğe sahiptir ve formülündeki özel yapısıyla kafayı koruyucu etkisi vardır.